Pohyb - Napísali o nás..

Názory cvičeniek OK Bratislava na projekt „Vykročte za zdravím“.

Milka
Cvičenie, ktoré už máme piaty rok, je súčasťou môjho týždňa. Dvakrát do týždňa to absolvujem s tým, že sa vždy teším. Ak niekto chce organizovať v tom čase iné stretnutie, tak to odmietam s tým, že prídem neskôr alebo iný deň, keď nemám cvičenie. Stalo sa to pravidlom, prirástlo mi to k srdcu. A stále nás pribúda. Máme známe alebo priateľky, ktoré privítaju, keď im o cvičení  Vykročte za zdravím povieme. Už sme ich tam priviedli  pomerne veľa. A stále sa rozširujeme. Pomáha to zveľadovať a umocňovať silu ducha a pre  organizmus je to balzam. Pomôcky, s ktorými cvičíme, sú toho neoddeliteľnou súčasťou.
Veríme, že i naďalej budeme v cvičení Vykrocte za zdravím pokračovať, lebo nás to udržiava svieže a zdravé.
Cvičme ďalej


Viera Lukáčová
Ahoj dievčatá, 
myslím  prišiel čas vyjadriť sa k aktivitám, na ktorých sa zúčastňujem už viac ako tri roky.
Ako iste viete patrím k najstarším cvičenkám nášho klubu, ale napriek tejto skutočnosti mám pocit, že stále zostávam plná energie. 
Tieto pocity sú v každom prípade vyvolané pravidelným cvičením, ktoré pre osoby môjho veku nesmierne prospievajú nielen k fyzickému, ale aj mentálnemu zdraviu. Rozcvičovanie celého tela spolu s cvikmi trénujúcimi rovnováhu zabezpečuje vyvážené zaťaženie a nesmierne posilnenie organizmu. Možno cvičenie mimo telocvične by ešte zvýšilo  záujem niektorých ďalších osôb, a tak rozšírilo naše rady.
Organizátorom tohto cvičenia je treba veľmi poďakovať a vyjadriť obdiv za to, že boli schopné zamyslieť sa nad potrebou zapojiť do pravidelného cvičenia aj generáciu staršie narodených.
Ešte raz srdečná vďaka


Eva
Prečo rada chodím do telocvične? Každá hodina, ktorú venujem sebe, môjmu zdraviu, ma napĺňa radosťou a šťastím. Tým, že ja som šťastná, šťastná je aj celá moja rodina, moji známi. Dokonca telocvikom som motivovala aj ďalšie dievčatá a ženy.  Všetky a v každom veku chceme byť krásne, nechceme byť nikomu na príťaž, a preto sme sa rozhýbali. Robíme tým radosť sebe i nášmu okoliu.
 Keď som po rokoch prišla do telocvične bála som sa prvej hodiny a toho, ako sa strápnim, lebo som „stará“, nemotorná. Samozrejme, že prvé hodiny boli náročné pre nás všetky. Aj sme si „poreptali“, že je to rýchle, namáhavé, že my potrebujeme jednoduchšie, pokojnejšie cviky, primerané nášmu veku.  Za tie roky cvičenia každá z nás je ohybnejšia, pružnejšia, fyzicky i duševne mladšia. Veľkou odmenou pre nás, všetky cvičenky, je nielen vyrovnaný chrbát, ľahkosť chôdze, ale tiež i vedomie, že druhé ženy o 10 – 15 rokov mladšie vlečú „unavené“ nohy za sebou, sú zhrbené, smutné a bez života. Dnes už nereptáme, dnes sa tešíme na každé cvičenie, na každú hodinu strávenú pri pohybe a najmä v perfektnom kolektíve žien, priateliek, ktoré dnes už spája nie iba šport, vek, ale najmä priateľstvo vybudované v telocvični.
 Vyskúšali sme si rôzne formy a druhy cvičenia a hlavne naše možnosti. Je úžasné si uvedomovať, čo všetko človek aj v staršom veku dokáže, ako mladne nielen fyzicky, ale aj mentálne. So skladbou cvikov som spokojná. V priebehu hodiny si skutočne precvičíme všetky svaly, ponaťahujeme si stuhnuté väzy. Možno by bolo zaujímavé doplniť jarné cvičenie aj o nejaké športové aktivity, primerané nášmu veku, aj vonku, na čerstvom vzduchu.
 Nie všetci si uvedomujeme, že naším prístupom k športu, pravidelným cvičením ovplyvňujeme aj naše deti a vnúčatá,  pre ktoré, keď je pohyb v rodine samozrejmosťou, rýchlejšie a ľahšie si nájdu svoju cestu k športu.