Predsedníčka KFP SOŠV Katarína Ráczová v Košiciach účinkovala v talkshow Bez šepkára, apelovala na výchovu v duchu fair play

Katarína Ráczová v debate s moderátorom talkshow Milanom Kolcunom. FOTO JURAJ GEMBICKÝKOŠICE (rác) - Dňa 10. januára sa uskutočnila v Štátnom divadle Košice na javisku jeho Malej scény už 45. košická talkshow s názvom Bez šepkára. Známy košický potulkár Milan Kolcun v nej od októbra 2013 pravidelne raz mesačne v dvoch predstaveniach predstavuje osobnosti, ktorých život je úzko spätý s Košicami, a samozrejme aj so Štátnym divadlom Košice. Na tomto dieli talkshow s názvom Víťazi sa beznádejne vypredanému publiku mohla prihovoriť aj trojnásobná olympionička a vicemajsterka sveta v šerme Katarína Ráczová, predsedníčka Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru, národná ambasádorka Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play, aj členka výkonného výboru Európskeho hnutia Na spoločnej fotografii všetci aktéri talkshow s názvom Víťazi. FOTO JURAJ GEMBICKÝfair play.

 

Okrem Kataríny Ráczovej moderátor spovedal aj spisovateľku Veroniku Šikulovú, víťazku súťaže Anasoft litera a nositeľku ocenenia Krištáľové krídlo, prvého Slováka nominovaného na Oscara v kategórii krátkych dokumentov Dominika Bariho a speváka Petra Pačuta, nositeľa ocenenia Male Vocalist of the Year 2018. „Cieľom je ponúknuť  návštevníkom divadla ďalší formát a cez tento „nový“ žáner pritiahnuť do divadla aj tých, ktorí sa tam inak nevyberú. Dôležitým momentom je práve akási košickosť, ktorá neznamená len to, že hosť je Košičan, ale napríklad aj to, že pochádza z Košíc a dosiahol istý úspech vo svete alebo naopak, Košice si vybral za svoj nový domov a žije tu a má určite na mesto trochu iný pohľad,“ vysvetľuje autor projektu talkshow Milan Kolcun.

 

Pozvaní hostia priblížili návštevníkom širokú škálu svojich minulých či súčasných aktivít, ktorými veľkou mierou prispeli k zviditeľneniu mesta Košice. Katarína Ráczová hovorila o vplyve športu na životnú orientáciu človeka. Zdôraznila zodpovednosť každého jednotlivca, pracujúceho v športovom hnutí, voči mladým športovcom, aby z nich vyrástli kultúrne i fyzicky vyspelé osobnosti s pevnými morálnymi zásadami. Taktiež vyzdvihla pozitívne princípy a ideály hnutia fair play, ktoré chce prostredníctvom športu vychovávať či pozitívne ovplyvňovať nielen deti a mládež, ale aj dospelých.

  Autor: Katarína Ráczová