Na turnaji SP junioriek v Bratislave Plaketa Klubu fair play SOV maďarskej šermiarke Nelli Ladányiovej

Momentka z podujatia.BRATISLAVA (rác) - V bratislavskej športovej hale ELÁN sa začiatkom februára 2018 uskutočnil turnaj Svetového pohára junioriek a aj senioriek v šerme kordom. Medzi juniorkami súťažilo kordistiek z 30 krajín, vrátane kompletnej prvej desiatky aktuálneho svetového rebríčka a medailistiek z predošlých MSJ a MEJ.

 

Na tomto významnom podujatí nechýbal ani Klub fair play SOV, ktorý sa v rámci šírenia princípov ľudskosti a férovosti zameriava predovšetkým na mládež a v tejto oblasti dlhodobo úspešne spolupracuje so Slovenským šermiarskym zväzom. Jedným z prejavov tejto spolupráce je vyhlasovanie Ceny fair play na šermiarskych podujatiach. Preto aj tentokrát rozhodcovia prísne sledovali nielen šermiarske akcie, ale aj vystupovanie šermiarov, trénerov, ale i obecenstva a - okrem červených, žltých a čiernych kariet, ktoré udeľujú za priestupok – sa  používali aj karty fair play. Kartu fair play, vyrobenú výlučne na toto podujatie, mohla dostať nielen športovkyňa, ktorá sa v kritickej situácii počas športového zápolenia zachovala čestne, ale aj tréner, rodič alebo aj fanúšik.

 

Je potešujúce, že napriek tomu, že pre niektoré účastníčky bol bratislavský turnaj dôležitou a možno aj poslednou možnosťou sa kvalifikovať na marcové majstrovstvá Európy junioriek, šermiarky v zápale boja nezabudli ani na pozitívny odkaz a potenciál športu, ktorým sú  princípy fair play. V tomto duchu na záver podujatia jury, zložená z predsedníčky Klubu fair play SOV Kataríny Ráczovej, riaditeľky turnaja Tatiany Drobnej a hlavnej rozhodkyne turnaja Karolíny Belás zhodnotila podané námety a rozhodla udeliť Plaketu Klubu fair play SOV maďarskej šermiarke Nelli Ladányiovej zo Športového centra Szolnok, ktorá v dôležitom zápase za vyrovnaného stavu opravila verdikt rozhodcu vo svoj neprospech. Nakoľko Lilli ihneď po vyradení z ďalších bojov musela predčasne odcestovať,  plaketu KFP SOV z rúk Kataríny Ráczovej prevzal reprezentačný tréner junioriek Maďarska Attila Plásztán (na fotografii).

  Autor: Katarína Ráczová